Máte dotaz?+420 723 649 023(po–pá: 8:00–17:00)  [email protected]
Zaba - hotova

123Využití 3D tisku ve filmu

3D tisk tipy

Využití 3D tisku ve filmu

Že se 3D tisk uplatňuje v čím dál větším množství oborů, postupně ztrácí punc exotiky a zařazuje se do dlouhé řady běžných výrobních technologií, je už dnes nezpochybnitelný fakt. 

„Nikoho asi nepřekvapí, že jedno z takových odvětví je filmový průmysl, kde pomáhá zejména při výrobě rekvizit a tvorbě scén.“

Několik projektů, které jsme řešili v uplynulých měsících nám ukázalo, že má 3D tisk trochu překvapivě skvělé využití i při výrobě čistě digitálních triků. V dnešním filmu je zcela běžné, že se kombinují živí herci s plně digitálními postavami. 

Každý herec ale podá mnohem lepší výkon, když neinteraguje s „prázdným prostorem“, ale s fyzickým objektem. Pokud daný objekt není reprezentovaný například jen flaškou od piva, ale má tvar a velikost jako digitální postava, bývá výsledek ještě lepší.

Fáze výroby modelu žáby – velikost není omezení

 

Zde s výhodou nastupuje 3D tisk, díky kterému lze jednoduše vyrobit fyzické modely. Vzhledem k tomu, že se ve finálním snímku nevyskytují, můžou být vyrobené pouze nahrubo a tím pádem i levně, a hlavně i velice rychle.

Další, možná i důležitější funkce fyzického modelu, je pomoc při výrobě samotných digitálních triků. Grafik totiž vidí přesné umístění, způsob dopadu světla a vrhání stínů objektem. Díky jednoduché pomůcce tak lze vyrábět digitální triky rychleji a zároveň v lepší kvalitě.

Finální snímky – plně digitální žába

Takto jsme mimo jiné vyráběli model humra v životní velikosti pro reklamu na pivo Kronenbourg 1664, nebo nadživotní model žáby pro krátkometrážní film „Perla“ (režie Jakub Kouřil).

Zajímá vás více o našich službách?

Napište nám. Ozveme se a vše probereme.