3D tisk kovů

Nabízíme 3D tisk kovů pomocí nové technologie ADAM (Atomic Diffusion Additive Manufacturing), kombinující klasický FDM 3D tisk s technologií MIM (Metal Injection Moulding). Výsledkem je plně kovový díl s mechanickými vlastnostmi srovnatelnými s výrobky z válcovaného materiálu.

Díky eliminaci výkonných laserů a práce s kovovým práškem je výsledná cena tisku přibližně o 30% nižší ve srovnání se současnými technologiemi 3D tisku kovů SLM či DMLS.

Materiály:

  • 1.4542 (AISI 17-4 PH) – Martensitická nerezová ocel, precipitačně vytvrditelná, s velkou pevností, otěruvzdorností a vynikající korozní odolností.
  • 1.2344 (AISI H13) – Houževnatá nástrojová ocel, odolná proti tepelnému zatěžování, a teplotním rázům. Vhodná pro nástroje na tlakové lití lehkých kovů a vstřikování plastů, nože pro stříhání za tepla, nástroje na protlačování za tepla
  • 1.2363 (AISI A-2) – Chromová nástrojová ocel s vysokou tuhostí, otěruvzdorností a prokalitelností. Vhodná pro nástroje tvářecí nástroje, pracujících za normálních teplot.
  • 1.2379 (AISI D-2) – Nástrojová ocel s vyšším obsahem uhlíku a chromu, vyznačující se vysokou tvrdostí a otěruvzdorností. Vhodná na střižné nástroje apod.
  • Inconel 625 – Nikl-chromová slitina s extrémní odolností vysokým teplotám a korozi. Použití nachází zejména v energetice a chemickém průmyslu, v extrémním prostředí apod.
  • Postupně budou přibývat další, Titan 6-4, nerezová ocel 316L, hliníkové slitiny (6062 a 7072), měď atd.

Maximální velikost dílu:  235 × 85 × 65.5 (80) mm

Větší součástky je nutné rozdělit a následně spojit šroubováním, svařováním, či lepením.

Zaručená přesnost odpovídá ISO 2768-c (hrubá tolerance odpovídající odlitkům)

U optimalizovaných geometrií pak ISO 2768-m

Přesnější rozměry je potřeba obrobit.

3D tisk kompozitních materiálů

Tiskneme výrobky z Polyamidu, který je vyztužen karbonovými, kevlarovými nebo skelnými vlákny. Dokážeme tak vyrobit díly, které jsou stejně pevné jako hliníková slitina 6061, ale zároveň o 40 % lehčí. Pro náročnější aplikace, kde teploty dosahují 105-145 °C, můžeme využít i vysokopevnostní a vysokoteplotní skelné vlákno, které je až 5x pevnější než základní skelné vlákno.

Díl umíme vyrobit do druhého dne, můžete se tak vyhnout zdlouhavému a drahému obrábění.

Výjimečné mechanické vlastnosti výrobků umožňuje technologie Continuous Fiber Reinforced Plastics – vyztužení dílu spojitým vláknem.

Materiály:

plast – Onyx (Polyamid plněný krátkými uhlíkovými vlákny)
vlákna – karbonové, kevlarové, skelné, vysokopevnostní a vysokoteplotní skelné

Maximální velikost dílu: 320 × 132 × 154 mm

3D tisk na FDM tiskárně – tisk plastem

Plastová tiskárna doplňuje naše portfolio. Nepatří mezi naše hlavní výrobní technologie, ale pro velice složité 3D tisky kovem používáme plastové výtisky pro ověřeni geometrie tisku. Zákazník tak může zhodnotit funkčnost před samotným tiskem a následným tepelným zpracováním kovové součásti.

Technologie: FFF/FDM
Materialy: PLA, ABS, PC, ASA, PA (Nylon), PVA (vodou rozpustitelný)

Lze tisknout dvěma různými materiály současně.

Maximální velikost výtisku jedním materiálem: 215 × 215 × 200 mm
Maximální velikost dvoumateriálového výtisku: 197 × 215 × 200 mm

3D skenování

RangeVision Spectrum je stacionární 3D skener, který využíváme jak k reverznímu engineeringu, tak k výstupní rozměrové kontrole dílu zhotovených na kovové 3D tiskárně.

Vzhledem k tomu, že skener je přenosný, můžeme na vaše přání přijet až k vám a skenování provést na místě.

Službu skenování nabízíme i samostatně.

Záběr zorného pole skeneru:  od 1 cm po 3 metry.

Rozlišení: až 0.072 mm
Přesnost: až 0.04 mm

Jaké podklady potřebuji k výrobě součásti?

Ideálně model ve formátu .stp, případně s výkresem či další specifikací součásti (optické požadavky, způsob namáhaní apod.).. Pokud taková data nemáte, pak nám stačí klidně jen náčrt a o vše ostatní se postaráme.

Aktuálně používanou součást bych chtěl kvůli lepším mechanickým vlastnostem vyrobit z plastu, vyztuženého vláknem. Nemám k ní ale dokumentaci. Co mohu dělat?

Můžete nám součást zaslat, či přinést, my ji změříme, případně naskenujeme, a dle požadavků upravíme a vyrobíme.

Pokud by Vám součást chyběla ve výrobním cyklu, přijedeme k Vám a sken pořídíme na místě, aby se minimalizovala doba odstávky.

Potřebuji mít určité plochy přesné, např. souosé. Jaka je přesnost hotového výrobku?

Po vytisknutí a sintrování zaručená přesnost výrobku odpovídá normě ISO 2768-c. U součástí s optimalizovanou geometrií dosahujeme přesnosti +/-0,1mm. Pokud pro některé plochy potřebujete povrchovou úpravu nebo přesné opracování, musíte vše definovat ve Vaší poptávce a my pak takové úpravy zajistíme.

Mám již připravený konstrukční návrh součásti. Kdy ji budu mít k dispozici, když ji dnes objednám?

Vše samozřejmě záleží na aktuálním vytížení strojů, ale řádově jsme schopni výrobek z kovu dodat do týdne od potvrzení objednávky.

Výrobky z kompozitních materiálů dodáváme do pěti dnů. V případě, že výrobek potřebujete mít k dispozici co nejdříve, kontaktujte nás prosím telefonicky.

Potřebuji jen konstrukční návrh součástí či zařízení. Mohu objednat jen tuto službu, aniž by se u Vás pak vyráběly?

Samozřejmě, konstrukční činnost nabízíme i jako samostatnou službu.

Dodáváte výrobky také mimo Českou republiku?

Objednávat u nás samozřejmě mohou firmy i jednotlivci z celého světa. Zásilky standardně odesíláme přes zásilkovou službu, např. DPD, UPS.

Jak u Vás mohu poptat zboží / službu a jak vše probíhá?

Nejlépe e-mailem, nebo vyplněním formuláře na našich stránkách. Kontaktovat nás můžete telefonicky, případně po předchozí domluvě k nám přijít osobně. Na základě Vašich podkladů Vám zašleme závaznou cenovou nabídku se všemi dohodnutými parametry a platebními údaji. Poté, co vše potvrdíte jde výrobek do realizace a o jeho expedování Vás vyrozumíme.

Tecron s. r. o.

Na Košince 2175/8
Praha 8, 180 00
Czech Republic

info@tecron.cz

IČ: 256 65 782
DIČ: CZ 256 65 782