Technologie

 

Naše produkce je založena zejména na následujících dvou technologiích:

3D tisk kovů technologií ADAM

Využíváme zcela nový způsob stavby kovových dílů, který je výrazně levnější oproti stávajícím, využívajícím metody laserem spékaných kovů (DMLS apod.). Technologie ADAM je v oblasti kovového 3D tisku nová, vychází však ze 30 let staré a ověřené technologie – Metal Injection Moulding (MIM) – používá se se pro vstřikování kovů na lisech pro vstřikování plastů. Zpracovávané materiály:

– Korozivzdorná ocel 17-4 PH (1.4542)- Martenzitická korozivzdorná ocel, precipitačně vytvrditelná až na 45 HRC

– Nástrojová ocel H-13 (1.2344) – Nástrojová ocel pro tepelně zatěžované nástroje (vstřikovací formy, zápustky apod.)

– Nástrojová ocel A-2 (1.2363) – Univerzální nástrojová ocel s vysokou houževnatostí a odolností proti otěru. Kalitelná na 60 HRC

– Nástrojová ocel D-2 (1.2379) – Vysokouhlíková nástrojová ocel s vynikající odolností proti otěru a vysokou pevností v tlaku, zvlášť vhodná pro řezné nástroje apod. Kalitelná na 60 HRC

– Inconel 625 – Nikl-chromová slitina s extrémní odolností vysokým teplotám a korozi. Použití nachází zejména v energetice a chemickém průmyslu

– Měď (čistota 99,8%) – Materiál vhodný pro výrobu tepelných vodičů, elektrod, nebo pro prototypování odlitků z lehkých kovů

Postupně budou přibývat další, jako titan, apod.

Kompozitní 3D tisk

Technologie výroby součástek z polyamidu, vyztuženého spojitým vláknem z karbonu, Kevlaru, nebo skla. Díky různým výztužím lze naladit mechanické vlastnosti dílu přímo pro jeho použití. Karbonová vlákna pro tuhé součástky s pevností srovnatelnou s hliníkovými slitinami, speciální skelná vlákna pro vysokopevnostní, zároveň pružné součástky do zvýšených teplot, kevlar pro rázům odolné díly.

Jaké podklady potřebuji k výrobě součásti?

Ideálně model ve formátu .stp, případně s výkresem či další specifikací součásti (optické požadavky, způsob namáhaní apod.).. Pokud taková data nemáte, pak nám stačí klidně jen náčrt a o vše ostatní se postaráme.

Aktuálně používanou součást bych chtěl kvůli lepším mechanickým vlastnostem vyrobit z plastu, vyztuženého vláknem. Nemám k ní ale dokumentaci. Co mohu dělat?

Můžete nám součást zaslat, či přinést, my ji změříme, případně naskenujeme, a dle požadavků upravíme a vyrobíme.

Pokud by Vám součást chyběla ve výrobním cyklu, přijedeme k Vám a sken pořídíme na místě, aby se minimalizovala doba odstávky.

Potřebuji mít určité plochy přesné, např. souosé. Jaka je přesnost hotového výrobku?

Po vytisknutí a sintrování zaručená přesnost výrobku odpovídá normě ISO 2768-c. U součástí s optimalizovanou geometrií dosahujeme přesnosti +/-0,1mm. Pokud pro některé plochy potřebujete povrchovou úpravu nebo přesné opracování, musíte vše definovat ve Vaší poptávce a my pak takové úpravy zajistíme.

Mám již připravený konstrukční návrh součásti. Kdy ji budu mít k dispozici, když ji dnes objednám?

Vše samozřejmě záleží na aktuálním vytížení strojů, ale řádově jsme schopni výrobek z kovu dodat do týdne od potvrzení objednávky.

Výrobky z kompozitních materiálů dodáváme do pěti dnů. V případě, že výrobek potřebujete mít k dispozici co nejdříve, kontaktujte nás prosím telefonicky.

Potřebuji jen konstrukční návrh součástí či zařízení. Mohu objednat jen tuto službu, aniž by se u Vás pak vyráběly?

Samozřejmě, konstrukční činnost nabízíme i jako samostatnou službu.

Dodáváte výrobky také mimo Českou republiku?

Objednávat u nás samozřejmě mohou firmy i jednotlivci z celého světa. Zásilky standardně odesíláme přes zásilkovou službu, např. DPD, UPS.

Jak u Vás mohu poptat zboží / službu a jak vše probíhá?

Nejlépe e-mailem, nebo vyplněním formuláře na našich stránkách. Kontaktovat nás můžete telefonicky, případně po předchozí domluvě k nám přijít osobně. Na základě Vašich podkladů Vám zašleme závaznou cenovou nabídku se všemi dohodnutými parametry a platebními údaji. Poté, co vše potvrdíte jde výrobek do realizace a o jeho expedování Vás vyrozumíme.

Tecron s. r. o.

Na Košince 2175/8
Praha 8, 180 00
Czech Republic

info@tecron.cz

IČ: 256 65 782
DIČ: CZ 256 65 782