Co děláme

Využíváme nejmodernějších strojů a technologií pro výrobu kovových a vysokopevnostních kompozitových součástek. Díky moderním postupům realizace nabízíme výrazně levnější řešení než při standardních výrobních postupech. Kromě 3D tisku Vám zároveň pomůžeme s konstrukcí a optimalizací geometrie, abyste dosáhli svých cílů a zároveň u součástky snížili nejen cenu, ale i hmotnost.

Konstrukce a reverse engineering

 

Na základě dlouholetých zkušeností z automobilového a plastikářského průmyslu nabízíme konstrukční práce zejména v těchto oblastech:

  • Konstrukce plastových výlisků a forem, včetně kompletní počítačové analýzy vstřikování. Tvarové vložky s konformním chlazením, zároveň vyrábíme technologií 3D tisku kovů.
  • Konstrukce přípravků a menších jednoúčelových zařízení, včetně výroby a montáže.
  • Obecné strojírenství a reverse engineering. Provádíme konstrukci součástí na základě obecného zadání, výkresu, či podle referenčního dílu.
    Jsme schopní zrekonstruovat a následně i vyrobit již nevyráběné součásti. Jako podklad slouží kopírovaný fyzický díl, který digitalizujeme pomocí 3D skenování a modelování v CAD. Referenční součást může být i poškozená.
    Nabízíme kompletní řešení od konstrukce parametrického modelu a výkresu, přes základní pevnostní výpočty až po zajištění výroby buď vlastními kapacitami, či u partnerů.
  • Design for manufacturing – Optimalizace geometrie dílů a zařízení pro danou technologii výroby (vstřikování, obrábění, 3D tisk).

Používaný software: Solid Edge, Autodesk Mouldflow, RangeVision

Nástroje s konformním chlazením

Vyrábíme tvarové vložky s konformním chlazením do forem na vstřikování plastu a další nástroje, vyžadující perfektní chlazení…

 

Funkční díly pro motosport

Díky 3D tisku kovů nebo kompozitů můžeme vyrobit speciální odlehčené konstrukce i ze speciálních materiálů…

 

Designové prvky

V oblasti průmyslového designu, kde se jedná o kusovou výrobu, můžeme 3D tisk využít k neomezené…

 

Upínací čelisti na složité obrobky

Měkké čelisti, určené pro upnutí tvarově složitých obrobků, zejména pro CNC frézování a soustružení….

 

Jednoúčelové stroje

Nové technologie maximalizují funkčnost dílu bez navýšení nákladů na cenu a dobu …

 

Prvky pro automatizaci

Pro průmyslové roboty a automatizované linky navrhujeme a vyrábíme veškeré individualizované součásti…

 

Jaké podklady potřebuji k výrobě součásti?

Ideálně model ve formátu .stp, případně s výkresem či další specifikací součásti (optické požadavky, způsob namáhaní apod.).. Pokud taková data nemáte, pak nám stačí klidně jen náčrt a o vše ostatní se postaráme.

Aktuálně používanou součást bych chtěl kvůli lepším mechanickým vlastnostem vyrobit z plastu, vyztuženého vláknem. Nemám k ní ale dokumentaci. Co mohu dělat?

Můžete nám součást zaslat, či přinést, my ji změříme, případně naskenujeme, a dle požadavků upravíme a vyrobíme.

Pokud by Vám součást chyběla ve výrobním cyklu, přijedeme k Vám a sken pořídíme na místě, aby se minimalizovala doba odstávky.

Potřebuji mít určité plochy přesné, např. souosé. Jaka je přesnost hotového výrobku?

Po vytisknutí a sintrování zaručená přesnost výrobku odpovídá normě ISO 2768-c. U součástí s optimalizovanou geometrií dosahujeme přesnosti +/-0,1mm. Pokud pro některé plochy potřebujete povrchovou úpravu nebo přesné opracování, musíte vše definovat ve Vaší poptávce a my pak takové úpravy zajistíme.

Mám již připravený konstrukční návrh součásti. Kdy ji budu mít k dispozici, když ji dnes objednám?

Vše samozřejmě záleží na aktuálním vytížení strojů, ale řádově jsme schopni výrobek z kovu dodat do týdne od potvrzení objednávky.

Výrobky z kompozitních materiálů dodáváme do pěti dnů. V případě, že výrobek potřebujete mít k dispozici co nejdříve, kontaktujte nás prosím telefonicky.

Potřebuji jen konstrukční návrh součástí či zařízení. Mohu objednat jen tuto službu, aniž by se u Vás pak vyráběly?

Samozřejmě, konstrukční činnost nabízíme i jako samostatnou službu.

Dodáváte výrobky také mimo Českou republiku?

Objednávat u nás samozřejmě mohou firmy i jednotlivci z celého světa. Zásilky standardně odesíláme přes zásilkovou službu, např. DPD, UPS.

Jak u Vás mohu poptat zboží / službu a jak vše probíhá?

Nejlépe e-mailem, nebo vyplněním formuláře na našich stránkách. Kontaktovat nás můžete telefonicky, případně po předchozí domluvě k nám přijít osobně. Na základě Vašich podkladů Vám zašleme závaznou cenovou nabídku se všemi dohodnutými parametry a platebními údaji. Poté, co vše potvrdíte jde výrobek do realizace a o jeho expedování Vás vyrozumíme.

Tecron s. r. o.

Na Košince 2175/8
Praha 8, 180 00
Czech Republic

info@tecron.cz

IČ: 256 65 782
DIČ: CZ 256 65 782